Programy Partnerskie

Mamy XXI wiek – czasy, w których coraz częściej dokonujemy zakupów przez Internet. Specjaliści twierdzą, że już niedługo aż połowę zakupów będziemy robili przez sieć. Nic w tym dziwnego skoro możemy obejrzeć sobie dane produkty w zaciszu własnego domu, nie musimy biegać po całym mieście (albo i dalej), żeby znaleźć to, co nas interesuje. Całe morze różnego rodzaju sklepów mamy „pod nosem” – wystarczy włączyć komputer (oczywiście z dostępem do sieci). W związku z tym – prowadzenie własnego sklepu w Internecie to bardzo dochodowy interes, ale niestety nie każdy potrafi zrobić stronę internetową, prowadzić taki sklep, magazynować w domu towar itd., no i oczywiście nie każdy ma wystarczającą ilość gotówki na to by otworzyć sklep, bo przecież trzeba mieć działalność gospodarczą, kasę fiskalną i całą masę innych mniej lub bardziej potrzebnych „drobiazgów”. Czy można jakoś ominąć wszystkie te rzeczy i zarabiać na sprzedaży internetowej nie posiadając żadnych pieniędzy, a jedynie podstawowe umiejętności obsługi Internetu? TAK! Programy partnerskie!

Większość dobrych sklepów (i usługodawców) internetowych posiada własne programy partnerskie. Co to takiego? Już wyjaśniam… Zakładamy sobie konto na stronie sklepu/usługodawcy, który oferuje nam swój program partnerski. Oczywiście zgłaszamy przez odpowiednie formularze chęć uczestnictwa w programie. Następnie wyświetla nam się link, który jest niepowtarzalny, nasz indywidualny. Taki link umieszczamy na swojej stronie internetowej (można zrobić z darmowego, gotowego szablonu i postawić na darmowym serwerze – to dla tych, którzy niewiele wiedzą o stawianiu stron), jeśli ktoś wejdzie przez nasz link i kupi coś w danym sklepie to my dostajemy prowizję/premie, którą zaoferować nam dany sklep (link można wysłać również do znajomych lub umieścić w opisie gg itp.). Najczęściej jest to od 5%-15% prowizji lub stała premia typu 30zł. Przykładowo – ktoś kupuje buty Nike za naszym pośrednictwem, buty kosztują 300zł, sklep zaoferował nam 10% prowizji, więc mamy pierwsze 30zł! Czy to nie jest proste? 😉 Niektóre sklepy oferują nie tylko linki, ale i całe materiały, które można umieszczać na swojej stronie internetowej, np. zdjęcia konkretnych przedmiotów, które można kupić – potencjalny klient klika na fajne buty i zostaje przekierowany na stronę sklepu, gdzie może owe buty zakupić, a nam pieniążki wpadają do kieszeni. Większość programów ma tzw. „minimum do wypłaty”, najczęściej jest to 50zł-100zł, znaczy to tylko tyle, że musimy uzbierać daną kwotę, żeby wypłacili nam pieniądze. Naszą wypłatę dany sklep/usługodawca może przelać na konto – np. na darmowe konto w mBanku. To tyle, jeśli chodzi o podstawy – przejdźmy dalej…

Jedne z lepszych programów partnerskich, jakie można znaleźć w sieci oferuje m.in. mBank (dostajesz stałą premię za sprzedaż konta i prowizję od sprzedaży kredytów, nawet mieszkaniowych!), Allegro.pl (dostajesz pieniądze na każde założone za Twoim pośrednictwem konto w serwisie) i wiele, wiele innych sklepów i banków. Są też strony internetowe, na których możesz wybrać sobie, spośród wielu, jeden lub więcej programów, w których chcesz uczestniczyć. Taką stroną jest między innymi internetowy-biznes.pl – znajdziesz tu wybrane programy partnerskie, do których możesz się zapisać, np. Złoty Program Partnerski, mBank, CpmProfit itd.

Z wielu różnych sposobów zarabiania w sieci, ten jest jednym z bardziej dochodowych. Pewien mężczyzna zarabia średnio około 6000zł miesięcznie jedynie na sprzedaży produktów mBanku – któż z nas nie chciałby tyle zarabiać? Nawet, jeśli nie masz czasu na zamieszczanie na stronie ofert wielu sklepów/usługodawców, to wystarczy jeden – przecież dodatkowe kilkaset złotych przyda się każdemu, prawda?

by Mała Loli