Programy Partnerskie – dlaczego warto?

45
20488
PP

Mówią, że pieniądze szczęścia nie dają, ale wszyscy dokładnie wiemy, że finanse to podstawa godnego bytu. Potrzeby finansowe oczywiście są sprawą indywidualną. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na ciepłą posadkę, pracę na etacie. Z różnego rodzaju przyczyn losowych czasami jesteśmy zmuszeni do tego, by wziąć sprawy w swoje ręce i otworzyć własny biznes. Na to niestety tez nie zawsze i nie wszystkich stać, to jednak ryzyko, no i trzeba mieć jakieś finanse na dobry początek. Idealnym rozwiązaniem w takim wypadkach są programy partnerskie. W tej chwili mamy w interesie do wyboru mnóstwo sieci afiliacyjnych i programów partnerskich, na które nie trzeba poświęcać zbyt wiele czasu i pieniędzy. Wystarczy jedynie mieć minimalne pojęcie o tworzeniu stron internetowych. Więcej na ten temat można poczytać na tym blogu. Można też potraktować to jako zajęcie dodatkowe? pieniążki leżą na ulicy, trzeba się tylko po nie schylić. Jak wiadomo, na początku nie są to zbyt wielkie pieniądze, ale wszystko zależy od zaangażowania osób zainteresowanych, a przecież w dzisiejszych czasach każdy grosz się liczyć.

Gdy już zarobimy trochę pieniędzy to powinniśmy się zastanowić co z nimi zrobić. Zainwestować w działalność, w reklamy, hosting, a może wydawać na bieżąco na „swoje potrzeby”? Po pierwsze powinniśmy mieć konto bankowe, bo w programach partnerskich nikt nie wypłaca nam pieniążków do ręki tudzież w przysłowiowej „kopercie”.

Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest konto w banku internetowym, do którego mamy stały dostęp. Bankiem, który oferuje tego typu usługi jest na przykład AliorSync czy mBank – jeden z największych banków internetowych w Polsce z całą gamą różnych usług. Bez względu na to jak chcemy wydać nasze finanse – takie konto będzie bardzo pomocne. Można przez nie robić przelewy internetowe – na hosting, domenę czy reklamę czy zwykle zakupy w sklepach internetowych. Można też wypłacić pieniądze za pomocą karty debetowej lub płacić nią w sklepie. Jeżeli mamy stałe źródło dochodu, a programy partnerskie są dla nas jedynie dodatkowym zajęciem, można zarobione pieniądze umieścić na lokacie, czy po prostu zainwestować, można je też trzymać na „koncie dla oszczędnych”. Poza tym – czasy są niepewne, więc warto się zabezpieczyć finansowo. Poza tym po jakimś czasie może się okazać, że nasze przychody z programów partnerskich są całkiem pokaźne, a nasza sytuacja finansowa uległa znacznej poprawie. Warto się temu przyjrzeć bliżej.

45 KOMENTARZE

 1. Programy partnerskie, czyli coś co tygrysy lubią najbardziej 🙂 Dla mnie osobiście najlepsze z nich są te związane z reklamami online. Dają zdecydowanie największe możliwości. Dodatkowo rynek reklam internetowych to prawdziwa studnia bez dna 🙂 Jednakże do tej pory zarabianie na reklamach wiązało się z koniecznością posiadania własnej strony www. Od prawie 2 lat to się zmieniło 🙂 Szczerze polecam szanownemu autorowi i wszystkim zainteresowanym. Pozdrawiam.

 2. Wbrew powszechnie rozpowszechnianej opinii na PP da się zarobić! Część ludzi twierdzi, że trzeba mieć wszystkiego po trochu na stronie – czyli adsense itp. i PP – ja staram się równo wywarzyć jedno i drugie i poświęcić w przyszłości jedno kosztem drugiego

 3. Ja właśnie zaczynam i już widzę w tym potencjał 🙂 Myślę, że przy pewnym wkładzie pracy da się wyciągnąć całkiem sporo z PP. Tutaj mam pytanie do znawców tematu – jakie nisze polecacie 🙂 ? Wiem, że to trochę nieprecyzyjne pytanie, ale może ktoś coś poleci.

  • najbardziej zyskowne nisze to te, które określają najważniejsze dziedziny w naszym życiu: finanse, zdrowie, relacje (sex) i edukacja (samorozwój); oczywiście każdą można rozbić na mini- i mikroniszę, często wolne na polskim rynku 😉

 4. Warto tylko wtedy, jeśli faktycznie posiada się stronę internetową z dużą oglądalnością i odpowiednią pod daną tematykę. Wtedy rzeczywiście można na PP robić całkiem niezły interes. Branża finansowa jest okupowana. Raczej radzę stawianie np. na branże turystyczną, w której również można całkiem nieźle zarabiać na prowizjach. Wystarczy tylko ciężko pracować nad efektem.

 5. Polecam programy partnerskie, potwierdzam również że da się na nich zarobić. Co ważne „bawiąc się” w programy partnerskie bardzo dużo się uczymy jeżeli chodzi zagadnienia związane sprzedaż i marketingiem internetowym.

 6. Jest nawet portal, w którym za drobną opłatą można samemu zakładać programy partnerskie i promować swój produkt dzięki ludziom, którym polecimy nasz program partnerski. Nie będę pisał o jaki portal tutaj chodzi, bo nie w tym rzecz. Każdy, kto będzie chciał taki program sobie założyć sam sobie znajdzie.

 7. Mając tematyczny serwis z dużą oglądalnością można zarabiać grube pieniądze i dotyczy to tak naprawdę każdej branży, bez wyjątku. Turystyka, pożyczki, a nawet broń – w każdym temacie istnieje duże pole do popisu.

 8. Rzeczywiście programy partnerskie mają olbrzymi potencjał, tylko trzeba wiedzieć jak go wykorzystać. Sam zaczynam dostrzegać ten potencjał i rozważam rozszerzenie swojej działalności o PP własnie 🙂 Na razie badam temat.

 9. A co myślicie o PayTrade? Moja znajoma mówi, że już drugi poziom osiągnęła i zarobiła około 600 Euro. Co niektórzy nieufnie podchodzą do tego, ale firma nadzorowana przez Narodowy Bank Polski chyba nie może być ściemą?! Co myślicie?

  Dla niewtajemniczonych: PayTrade dystrybuuje fizyczne złoto w postaci sztabek, po najniższej cenie na rynku, które klient może zamówić sobie bezpośrednio do domu. Poprzez stronę internetową wykupuje się program regularnego inwestowania i dzięki temu rezerwujemy sobie miejsce w systemie PayTrade. Firma zamiast płacić agentom za pozyskanie nowych klientów, dzieli się uzyskaną prowizją z osobami znajdującymi się w matrycy konsumenckiej, które świadczą usługę marketingową dla firmy. Będąc inwestorem pasywnym, nie ma się wpływu na to, kiedy i ile się zarobi, ale ma się gwarancję, że prędzej czy później matryca konsumencka się wypełni i będziemy zarabiać nawet kilkadziesiąt procent na miesiąc. Druga opcja to inwestor aktywny, który dzieląc się informacją o systemie PayTrade zaczyna zarabiać bardzo dobre pieniądze, co więcej – nigdy nie zarobi mniej niż w zeszłym miesiącu.

 10. Ile w zasadzie można zarobić na programach partnerskich? Ostatnio sporo wpisów na różnych bloga pojawia w temacie programów partnerskich, ale mało kto mówi o faktycznych zyskach – w sensie konkretnych liczb.

  • Z tym zarabianiem jest w moim odczuciu różnie…

   Naprawdę dość łatwo można stworzyć stronę lub bloga, która zarabia 300-500 zł miesięcznie. Żeby tę kwotę zwiększyć, potrzebujemy albo:
   a) serwisu z dużą oglądalnością (czyli naprawdę dobrą, unikalną i darmową treścią)
   b) kilku stron przygotowanych dla różnych nisz, z których każda zarobi kilkaset złotych miesięcznie

   Więcej zarabia się na partnerskich programach finansowych (jak m2m czy comperia), ale trzeba zbudować serwis specjalnie pod te programy, i włożyć dużo w promocję, bo to bardzo „zapchany” rynek.

 11. Ja osobiście nie korzystałem z żadnych programów partnerskich, reklama tylko z Adsense. Ale na blogach biznesowych PP instytucji finansowych zapewne przynosi spore zyski przy odpowiednim ruchu. @ Janek raczej mało osób lubi chwalić się zarobkami 😉 nie wiem też czy jest to zgodne z regulaminem PP.

 12. W swoim biznesie staram się dywersyfikować źródła dochodu, dlatego też buduję jedno właśnie z wykorzystaniem różnych programów partnerskich. Dlaczego kilku, a nie tylko jednym? Z reguły wyniki z jednego programu nie są jakieś oszołamiające, natomiast łącząc kilka programów możemy je zdecydowanie zwielokrotnić. Poza tym jest możliwość również wyboru programów w różnych niszach, a nie zawsze jest tak, że w obrębie jednego programu mamy szeroki wachlarz produktów dostosowanych do tych nisz.

 13. Jak sądzicie, jaki model jest lepszy: PP z poleconymi (i % od ich zarobku), czy bez? Z jednej strony fajnie jest mieć jakąś kasę z cudzej prac, ale z drugiej mimo wszystko ja najlepiej zarabiam na PP Profi Credit, gdzie nie ma wcale poleconych. Dostaję tylko to, na co sam zapracuję (2% kwoty pożyczki udzielonej znalezionemu przeze mnie klientowi), ale mimo wszystko zbiera się tego więcej, niż z % w innych programach. To warto zwracać uwagę na drabinkę poleconych czy nie?

 14. Jeśli chodzi o mnie, długo szukałem programów partnerskich, które zapewniałyby sensowne zarobki. W końcu metodą prób i błędów znalazłem. Nie zarabiam oszałamiających sum, ale mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Kordian pyta – z poleconymi, czy bez? Myślę, że to zależy od programu. Uczestniczę w takich, w których poleceni zarejestrowali się i chyba na tym się skończyło i w takich, w których naprawdę generują dochód(np. PP Textmarket). Nie ma więc jednej zasady. Oczywiście trzeba wiedzieć, że bazowanie tylko na poleconych to droga w dół. Nie można żyć tylko z czyjejś pracy. Zawsze zarabiam najwięcej, pieniądze z poleconych uzupełniają dochody. Nie pamiętam sytuacji/miesiąca, w którym byłoby inaczej.

 15. Programy partnerskie? Na pewno warto, ale .. Nie przyniosą nam one na dzień dzisiejszy jakichś oszałamiających dochodów. Ludzie, którzy uczestniczą w kilku, a czasem i kilkunastu programach – coś z tego mają. Znam chyba tylko jednego człowieka, który na PP zarabia klika tysięcy miesięcznie. Ale z tego co wiem działa chyba w dwudziestu kilku PP. I to działa prężnie. Nie śpi, tylko wciąż coś robi. Ciągle szuka nowych PP, bada je, ocenia, czy warto się w to angażować.
  W polskim Internecie, na mój gust jeszcze potencjał PP jest dalece niewykorzystany.

  • Pewnie masz na myśli Lecha Baczyńskiego. Swego czasu w pp wymiatał Tomek Urban, obecnie jest w spół właścicielem Agrabli.

   Jak dla mnie wychodzisz z błędnego założenia, że żeby zarobić dużo w PP trzeba działać w dużej ich ilości. Lepiej skupić się na jednym, dwóch programach partnerskich, ale tak naprawdę się skupić.

 16. Na sprawnym marketingu czytałam o pewnym młodym przedsiębiorcy którego zarobki na PP szły w kilkanaście tyś zł. Działał w różnych PP i powiedział że jest w tym olbrzymi potencjał a na sprawnym raczej nie kłamią.

 17. Kilka postów wyżej jest własnie opisany jeden z programów. Ja zdecydowałem się właśnie na przetestowanie PP i sprawdzenie w praktyce jak to będzie wyglądać. Nie spodziewam się kokosów ale jakby się dało utrzymać inne strony chociaż z samych PP to byłoby już ok.

 18. Programy partnerskie dają nam stały zarobek, co jest niezwykle istotne w czasach kryzysu. Mamy pewność, że nawet jeśli stracimy pracę to nie zostaniemy bez grosza. Wiele się też mówi o tym, iż osoby traktujące programy partnerskie jako dodatek do pensji, uzyskują dochody na tyle wysokie, że postanawiają sami się zwolnić, by budować kolejne strony pod PP.

 19. Witam!
  Na swoim blogu choć prowadzę go od 8 miesięcy nie ma do tej pory żadnej reklamy, myślę że nadszedł czas żeby to zmienić. Programy Partnerskie będą tutaj dobrym rozwiązaniem na początek, a możne okaże się że i na dłużej.
  Pozdrawiam serdecznie

 20. Programy partnerskie stały się ostatnio bardzo popularne. Trzeba uważać, ponieważ nie wszystkie uczciwie traktują swoich partnerów. Jednak jeśli wybierzemy dobry program partnerski jest to bardzo dobry sposób na dorobienie do pensji i stworzenie dochodu pasywnego.

 21. Tak, programy partnerskie to jest to. Na dzień dzisiejszy w sieci jest ich już bardzo dużo, wiec na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
  Jeśli chodzi o te z poleconymi to przy wyborze, jak uważam, powinna decydować też jakość polecającego. Czy pomoże w rozwoju, czy będzie dostępny w razie potrzeby. Niedopuszczalne, jak dla mnie, jest aby tylko wciągał do biznesu i później zostawiał na pastwę losu. Osobiście miałem szczęście dołączyć do właściwej osoby, dostałem masę wartościowych szkoleń i możliwość codziennego kontaktu.

  Tego samego życzę każdemu, kto właśnie rozpoczyna przygodę z pp.

  Pozdrawiam serdecznie

 22. Na programach partnerskich można zarobić sporo. Przy dobrym pomyślunku i rozplanowaniu działań można pokusić się o zbudowanie pokaźnego dochodu pasywnego. Osobiście nie przepadam za PP typu klik czyli adsense, wolę budować sprzedaż.

  To może wydawać sie banalne, ale dobra lista mailigowa może wygenerować dla nas spore dochody. Dobrze dobrane produkty (pod profil odwiedzających) pozwolą zarobić. No i oczywiście ważna jest systematyczność.

 23. Programy partnerskie to dobry sposób na współpracę i to nawet długoletnią. Dzięki nim możemy mieć stały zarobek, jednak musimy pamiętać żeby być również uczciwym. Jeżeli przyłożymy się do PP możemy osiągnąć spore dochody

 24. Programy partnerskie to najlepsze rozwiązanie. Już dawno wyszedłem z Adsensa na korzyść programów, ponieważ mam wpływ na to co mi się wyświetla na stronie. Dopasowując treść pod reklamę można uzyskać zdecydowanie wyższy CTR. Nawet jeśli na Adsense jest wyższa stawka za klik to i tak biorąc pod uwagę CTR zarabiam więcej. Ponadto jeśli dodatkowo będzie zrezalizowana sprzedaż to zarobki są dość atrakcyjne.

 25. Ja zaufałam takim programom partnerskim nawet trzem i jestem naprawdę zadowolona, ponieważ nie tylko ja mam korzyści ale osoby ze mną współpracujące. Dopasowanie reklamy, decyzja co – wszystko jest super!

 26. Masz rację, nie każdy ma dobrą pracę lub własny biznes przynoszący pieniądze. Jeśli ktoś chce zarabiać na programach partnerskich to jest to dla niego szansa. Ale jest warunek. Musi się w to zaangażować. Samo zrobienie strony i autorespondera nie spowodują masowego dopływu partnerów. Gdyby tak było to wszyscy by zarabiali w ten sposób.
  Na pewno współpraca w ramach programów partnerskich jest niskokosztowa ale trzeba się wiele uczyć i pracować. Efekty na pewno przyjdą.
  Pozdrawiam,
  Jacek Pastuszko

 27. Sam jeszcze nie zaangażowałem się w żaden program partnerski, ale kiedyś w końcu trzeba spróbować, jak tylko znajdę jakiś ciekawy. Plusem z PP są stawki niekiedy całkiem wysokie, i program może sobie spokojnie ”wisieć” obok Adsense.

 28. jak nie programy partnerskie to w każdym razie można pokusić się o reklamy AdSense też niezłą kasa i pewna co najważniejsze, z programami to przy obecnej liczbie blogerów, firmy podchodzą bardzo sceptycznie

 29. Jakie są skuteczne programy partnerskie, które pozwalają na szybsze efekty w okresie do 3 miesięcy lub krócej ?? Jeśli możecie polecić coś bardzo skutecznego to będę wdzięczny – może być lista takich programów.

 30. Co mogę polecić? Program partnerski Yerbamatestore i Wywar. Kawy, herbaty, przyprawy, zioła. Sprzedają się świetnie. Najfajniejsza jest wieczna prowizja od zakupów klientów, którzy rejestrują się z Twojego linka. Średnia prowizja od jednego zamówienia to (u mnie tak wychodzi), około 30 zł. Oczywiście możesz wprowadzać kolejnych partnerów. Sprawdzone – polecam. Byłoby miło, gdybyś wszedł przez mojego refa (kliknij w link z wtyczki, a na blogu spójrz w panel reklam)

 31. Programy partnerskie mają wielką moc i znam wielu ludzi, którzy zarobili na nich POTĘŻNE pieniądze. Internet daje nam wielkie pole do popisu i Ci, którzy zastosują tutaj zasadę „think outside the box”, tym samym nie zaczną kopiować starych i nieskutecznych metod, a sami – z czasem dojdą do swojej niszy, swojego „stylu”, mogą liczyć na fajne wynagrodzenie… 🙂

 32. Nie są tutaj wymienione żadne programy partnerskie jak na razie jak dla mnie najlepszym jest program partnerski mBanku do którego linkuje w opisie.
  Aby zacząć działać teoretycznie musimy mieć już swoją stronę WWW ale można też podać swój profil na FB i też przechodzi, ponieważ możemy polecać produkty finansowe jak np. darmowe ekonto od którego mamy 85 zł. na czacie FB do swoich znajomych.

 33. Sam uczestniczę w paru programach partnerskich i jak do tej pory najbardziej dochodowe to te związane z finansami, całkiem ciekawie wypadają turystyczne programy partnerskie, z ciekawostek mogę dodać że już nawet parkingi oferują swoje programy partnerskie 🙂

 34. Programy partnerskie towarzyszą mi od lat, choć nie ukrywam, że dziś są trochę z boku … i wciąż przynoszą mi dochód. To chyba najbardziej w nich cenię. Najbardziej oczywiście te z wieczną prowizją. Nie ma nic piękniejszego niż świadomość, że klient, który zarejestrował się w 2008, czy 2010 roku, wciąż wraca po zamówienia (kawy i herbaty, które się kończą) i generuje kolejne prowizje.

 35. ja przez jakiś czas nie doceniałem programów partnerskich, ale od momentu kiedy przyłożyłem się solidnie do jednego, rozsądnie wszystko zaplanowałem to wszystko się zmieniło teraz już należę do kilku programów i aktywnie działam, głównie przy użyciu mailingu 🙂

 36. Wydaje mi się że jeszcze dwa lata temu programy partnerskie dawały lepsze warunki niż obecnie. Czyżby rynek się psuł ? Naprzyład złote myśli dają już tylko 50 % tego co kiedyś. Średnio to widzę. :/

 37. Czy na programach partnerskich naprawdę można zarobić? Jaki z nich polecacie? Szukam dodatkowego źródła zarobku, by choć trochę podreperować
  studencki budżet:)Dzięki za wszelkie opinie i pomocne wypowiedzi.

 38. Witam
  Ap-ropo programów partnerskich. Ostatnio natknąłem się na ciekawą stronę, a mianowicie Nwsport.pl Na tej stronie chłopaki oferują płatne typy sportowe – poparte rzetelnymi analizami i informacjami. Jeżeli ktoś chce dorobić w ten sposób polecam. Ale nie o tym to mowa, NWsport oferuje program partnerski, który polega na umieszczeniu ich banera na swoim blogu/ stronie internetowej. Za każdego pozyskanego klienta z Waszej strony otrzymacie nawet 75 zł. Oczywiście jest to sprawdzone, bo testowałem. Na koniec dodałem że nie spotkałem się jeszcze z żadnym programem partnerskim, który by oferował tak wysokie stawki. Żeby dowiedzieć się więcej na ten temat, trzeba do nich napisać poprzez formularz kontaktowy na ich stronie.

 39. Nie będę oryginalny jak napiszę,że Programy Partnerskie to dobry sposób na co najmniej dorobienie a z czasem zrobienie z tego glownego zródła dochodów.PP jest coraz wiecej,praktycznie w każdej branży funkcjonuje dobry PP.Kwestia końcowa to wybranie dla siebie najlepszych i pod kątem własnych upodobań i oczekiwanego zysku.Są takie programy ktore płacą powyżej 50% i uważam,że w takie warto wejść.Ale bez zaangażowania samo zapisanie nic nie da 🙂

 40. A jaki program partnerski jest najlepszy Waszym zdaniem? Bo założyłem stronę dotyczącą sportów motorowych i się zastanawiam z czego skorzystać, żeby wisiała sobie ta reklama i dla mnie zarabiała? Myślę o mBanku

 41. Mam pytanie a jakie programy partnerskie polecilibyście? Bo zastanawiam się na wspólną współpracą i szukam rzetelnych i pomocnych opinii. Chce aby były w krótkim czasie były widoczne efekty i zyski? Czy jest to możliwe w takim układzie?

 42. To zależy czy chcesz działać tylko w programach partnerskich w Polsce czy też w programach partnerskich worldwide. Na czym się znasz? Budowa stron internetowych, SEO, Social Media? Czy masz już swoją stronę www lub bloga. Jeśli tak, to o jakiej tematyce. Jak dużo czasu jesteś w stanie temu poświęcić, itd…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przepisz poniższy kod z obrazka i pokaż nam czy jesteś człowiekiem ;-)