Czytając różne wpisy na blogach na temat Prolinka, dużo osób zastanawia się czemu ich strony wiszą nawet kilka tygodni ze statusem „Oczekuje na akceptacje administratora”. Ale od początku 🙂

Prolink jest to giełda linków reklamowych. Po jednej stronie mamy wydawców (właścicieli stron) wyświetlających linki reklamowe, a po drugiej reklamodawców kupujących wspomniane linki, Prolink zaś pośredniczy w transakcjach między stronami.

Wracając do tematu, sam padłem „ofiarą” sprawdzania stron w systemie i zdziwił mnie fakt, że taka weryfikacja może trwać tak długo. Napisałem więc e-maila przez formularz kontaktowy z prośba o kryteria przyjmowanych serwisów, odpowiedź dostałem w miarę szybko (wcześnie kontakt z Prolinkiem był utrudniony, teraz wydaje się jest ok).

Witam ponownie,

Serwisy są akceptowane w ciągu 48h.
Jeżeli Pana serwis nie został jeszcze zaakceptowany, prawdopodobnie ilość linków przychodzących jest poniżej 150 lub PR 1.
Proszę o sprawdzenie także linków wychodzących. Powinny być na poziomie max. 5.

Aktualnie, ze względu na dużą ilość uwag użytkowników, nie akceptujemy katalogów.

W przypadku jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji.
Asia Wiśniewska

Jak widać z maila, serwisy są akceptowane w przeciągu 48 godz, tylko szkoda, że właściciele giełdy nie informują o odrzuceniu strony i o przyczynach takiej decyzji. I z tej oto przyczyny odrzucone serwisy mogą wisieć całą wieczność ze statusem „Oczekuje na akceptacje administratora”.

Poza tą drobną wpadką, serwis uważam za godny polecenia i ręczę własną głową o jego wypłacalności 😉

10 KOMENTARZE

 1. Według mnie prolink również powinien informować o odrzuceniu strony [mi się to nie zdarzyło ale czytałem o tym na kilku blogach]. Ale z drugiej strony osoby które chcą zarabiać na linkach muszą liczyć się z tym że na śmieciowatych serwisach nie zarobią o tyle.

  Zauważ że kilka serwisów które były w prolink od początku lub szybko tam się znalazły potrafią sprzedawać 20-30 linków z podstrony o PR0 i z kilkoma linkami przychodzącymi z katalogów webmini czyli robionych automatem.

  Ktoś kto ma mała wiedzę o seo kupi 10 takich linków fakt że zapłaci kilka złotych ale nie będzie efektów i nie będzie miał żalu do serwisu tylko do prolinka.

  Zgadzasz się?

  • Co do stron zapleczowych, tak się składa że mój auto blog sprzedaje najwięcej linków ze wszystkich moich stron w systemie 😉 Ale to pewnie dlatego że trafiłem w odpowiednią tematykę.

   System Prolink jest tak skuteczny jak wartościowe są w nim strony. Więc gość kupujący linki powinien mieć pretensje do siebie że kupił słabe linki.

 2. Z systemu ProLink korzystam od czasu jego powstania i zarobić się da, ale pieniądze, które tam zarabiam od razu inwestuję w wartościowe linki na stronach powiązanych tematycznie.

  Faktycznie, ostatnio moderacja serwisów kuleje, ale to też zasługa internautów, którzy dodają wiele śmieciowych serwisów….

 3. Oczywiście że powinien mieć do siebie jednak uważam że prędzej powie prolink nie działa niż linki na tym serwisie nie działają 🙂

  P.S Nie wiem czy tylko u mnie ale gdy pojawia się u Ciebie nowy komentarz dostaję nie klikalny link na maila. Nie wiem czy to wina skrzynki czy wtyczki.

  Pozdrawiam

 4. Ostatnio zamówiłem kilka linków na prolinku. I moja strona spadła na dane słowo kluczowe o 12 pozycji w jeden dzień. Bardzo dziwne.

  Druga moja uwaga to to, że ktoś zamówił u mnie link, a potem walną SWLami w podstronę tagów. To mnie wkurzyło bo to już na drugim serwisie tak miałem.

  • Yahoo nie przejdzie pod binga. Yahoo w ramach umowy z Microsoftem zrezygnowało ze swojej wyszukiwarki na rzecz binga.

   P.S.
   Proponuję zapoznać się z polityką komentarzy, która znajduję się pod formularzem…

 5. Prolink to dobra propozycja dla każdego kto chce zarobić parę (lub więcej) groszy. Prolink’a mam zainstalowanego na kilku serwisach i dzięki niemu na sam hosting + odnowienie domeny już mam 🙂
  Oczywiście wiadomo, że stare serwisy mają większą szansę na spory zarobek ze względu na swój wiek.

 6. Zastanawiałem się nad ta formą dodanie strony do serwisu żeby w zamian otrzymać linki od innych stron ale na chwilę obecną szukam linków na własną rękę ale to ze względu ze pozycjonuję tylko swoją stronę

 7. Według mnie Prolink to najlepszy serwis pośredniczący w sprzedaży linków. Jedyne czym mnie zdenerwowali, to fakt, że nie zaakceptowali jednego z moich forów – oczywiście przyczyna nie jest mi znana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przepisz poniższy kod z obrazka i pokaż nam czy jesteś człowiekiem ;-)