Ludzie ufają bankom, które na rynku usług bankowych utrzymują się długo. Ich wieloletnie doświadczenie budzi bowiem zaufanie klientów. Niesłuszne jednak ING Bank Śląski zostaje wyrzucony z grupy banków o długiej historii.

ING Bank Śląski – nowy, czy z tradycją

Bank Śląski powstał w 1988 roku, nie jest więc nowością na rynku bankowym. Obecną nazwę zawdzięcza temu, że dwa banki dokonały połączenia sił. ING wykupywał akcje Banku Śląskiego i w efekcie w 2001 roku banki te połączyły się i zaczęły działać pod szyldem ING Bank Śląski. Łączy więc tradycję i doświadczenie dwóch prężnie rozwijających się firm, co jest podstawą do zaufania akurat temu bankowi, jeśli chodzi o fundusze.

Król na straży, czyli konta osobiste z Lwem

Pośród pięciu kont osobistych oferowanych przez bank, cztery są z Lwem, logiem ING Banku Śląskiego. Piąte to rachunek walutowy prowadzony w EUR, USD i GBP. ING Bank Śląski stawia na samodzielność klientów, oferując im konta osobiste z dostępem przez Internet. Dodatkowo jedno konto jest podzielone na takie dla osób od 13 do 18 roku życia i od 18 do 26. Idealne rozwiązanie dla dzieci chcących operować kieszonkowym w sposób nowoczesny oraz dla studentów. Wygodne, dostosowane do potrzeb i rozumiejące te potrzeby. Jest również konto VIP, przeznaczone dla klientów, których aktywa wynoszą co najmniej 200 000 złotych. Duże pieniądze, ale w dobrych rękach. Świadczy o tym fakt, że bank współpracuje nie tylko z klientami indywidualnymi, ale również z przedsiębiorcami, firmami i samorządami oraz korporacjami. Oczywiście bezpieczeństwo gwarantowane jest przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Główne zalety, czyli w pigułce o tym, dlaczego warto wybrać ING Bank Śląski

ING Bank Śląski ma świetnie zorganizowaną stronę internetową. Bardzo intuicyjna obsługa pozwala na zarządzanie kontem z każdego miejsca, przez Internet. Dodatkowo oferuje możliwość skontaktowania się z infolinią, lub przyjścia do oddziału, gdzie wykwalifikowani pracownicy odpowiadają na każde pytania rzetelnie i profesjonalnie, w sposób miły i kulturalny. Klient jest tu panem, panem, dla którego oferta została przygotowana i ciągle jest ulepszana.

Jak każdy produkt, oferta ING Banku Śląskiego nie jest pozbawiona wad. Główną jest pobieranie opłat za przelewy dokonywane w oddziałach banku. Również konto nie jest do końca darmowe. W przypadku braku płatności w wysokości 100 złotych miesięcznie pobierana jest opłata za obsługę karty.

25 KOMENTARZE

 1. Ja ogólnie z czystym sumieniem mogę polecić ING. Podobnie jak już wspomniano w artykule wszystkie funkcjonuje ładnie i na dodatek wygląda. Funkcjonalna internetowa odsłona jest jedną z lepszych na rynku. Poprawiła bym tylko trochę opcję wyszukiwania starszych transakcji bo tam niestety coś nie do końca chodzi tak jak powinno. Poza tym ING na in plus. Moja ocena 8/10

  • ING też jest dobry. Chociaż z niektórymi bankami są problemy jak chcemy zapłacić kartą w Internecie za różne zagraniczne usługi. Na pewno nie ma tego problemu w Alior Sync, na szczęście 🙂

 2. Jeśli ludzie ufają bankom, które utrzymają się długo na rynku, to najwięcej klientów powinien obsługiwać bank PKO. A w Polsce tak nie jest, więc nie tyle znana marka – PKO co doświadczenie i ciekawa oferta – ING. Przynajmniej tak to wygląda na co dzień w statystykach.

 3. Zastanawiam się nad ofertą, szczerze mówiąc to jestem stałym użytkownikiem mBanku jednak zaczynają mnie przerażać nachalnym podejściem do klienta oraz ofertą znacznie gorszą od pozostałych konkurencji – poczekam jeszcze kilka tygodniu, jak nic się nie zmieni, podejmę odpowiednie kroki. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze? Który bank jest aktualnie najlepszy?

 4. Zgadzam się co d mBanku – jakaś kompletna masakra się z nimi zrobiła. Konta nie są takie wcale darmowe, jak chcieliby, żeby ludzie myśleli, poza tym ich dział marketingu jest absolutni niezatapialny – telemarketerzy potrafią zadzwonić po 7 razy dziennie i tylko w bardzo odsadni sposób odesłani, dają sobie spokój. Na 2-3 tygodnie.

  ING jest na liście moich potencjalnych nowych banków 🙂

 5. Ja na telemarketerów mBanku mam swoje sposoby 😀

  Najpierw trzeba zablokować funkcję odbierania telefonów z zastrzeżonych numerów. To zmusi telemarketerów do skorzystania jednego z kilku ogólnofirmowych numerów telefonów. Wpisujemy je sobie w telefon, aby być zawsze gotowym.

  Odbieramy telemarketera i miłym głosem mówimy, że teraz nie możemy rozmawiać, ale jutro po 17ej to ze spokojem. Podjudzony telemarketer będzie od tej pory wydzwaniał jak najęty (właściwie to jest do tego najęty:)) i możemy mu robić różne numery – puszczać piosenki po odebraniu telefonu, zamawiać u niego pizzę, przedstawiać się jako wydział zabójstw i całe mnóstwo zabawnych akcji. Polecam.

 6. Zastanawiałam się kiedyś nad ofertą ING. Co prawda mam tam jedynie konto emerytalne, stąd trudno oceniać mi sprawność działania obsługi i jakość oferty. Może przy następnych zawirowaniach na rynku usług bankowych skorzystam z ich możliwości?

 7. No, trzeba powiedzieć, że ING ma w Polsce bardzo dobry wizerunek. Ktoś pisał o PKO wcześniej – najdłuższa tradycja. Fakt, a mimo to fizyczne mierzony czas nie jest jak widać wszystkim, bo wizerunek ma PKO taki trochę „zmierzwiały”.. trącący myszką, jeśli chodzi o moje skojarzenia przynajmniej. Myślę że ING mogły pomóc dobre reklamy (z M. Konradem).

 8. Ja sam posiadam konto w banku ING i nie narzekam. Miła obsługa, korzystne oferty i jeszcze się nigdy nie zdarzyły jakieś problemy z kontem. Wszystkim znajomym polecam ING i też go zachwalają.

 9. Tomasz a teraz ING niema taniego konta firmowego? Ja posiadam konto właśnie w tym banku i jestem zadowolony. Jeden minus: Naliczają jakieś pieniądze na koniec miesiąca za przekroczoną ilość transakcji. pozdrawiam

 10. Sam się zastanawiam nad zmianą banku. Od kiedy BZ WBK został przejęty przez Santander, zaczęły się zmieniać takie rzeczy w obsludze klienta i zasadach, że przestaje mi się to powoli podobac. Może ING będzie odpowiedzią…

 11. Ja sam posiadam konto w banku ING i nie narzekam. Miła obsługa, korzystne oferty i jeszcze się nigdy nie zdarzyły jakieś problemy z kontem. Wszystkim znajomym polecam ING i też go zachwalają. Takze dzieki za artykul i pozdrawiam.

 12. Preferuje mBank, jakoś tak wyszło, że zostałem ich klientem 4 lata temu i sobie chwalę po mimo, że nie jest bezpłatny, to jest wszytsko czarne na białym wypisane za co płacę i kiedy. A poza tym na duży plus zasługuje jakość obsługi klienta na której się jesszcze nigdy nie zawiodłem.

 13. polecam konto z Lwem w ING Banku Śląskim założyć szczególnie teraz gdyż można dostać 100 zł bonusu 😀 opłaty nie są zbyt wiele, a jeśli wydamy kartą 200 zł każdego miesiąca to nie płacimy ani złotówki 😉

 14. Zastanawiałem się nad założeniem konta firmowego w ING ale nie do końca byłem pewien czy to jest godny polecenia bank. Po przeczytaniu wpisu i opinii chyba się przekonałem do założenia konta w banku ING Bank.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przepisz poniższy kod z obrazka i pokaż nam czy jesteś człowiekiem ;-)